zadbaj o zgrabną sylwetkę

 

Za oknem pierwsze zwiastuny wiosny, na wystawach sklepowych weselsze, pełne kolorów ubrania, w kwiaciarniach żółte żonkile, a co z wiosną w Twoim żywieniu…???

 

Lato tuż tuż, a potem wakacje, urlop, plany na wymarzone wakacje na pięknych piaszczystych plażach, i oczywiście jak co roku panika!!! Jak ja wyglądam, ja przecież nie założę stroju kąpielowego, jestem za gruba, a celulit o tym wolę nie myśleć… tak, tak drogie Panie to cała prawda o Nas.

Jest na to prosta rada: Zadbaj o swoją sylwetkę już dziś.

1. Spisz 3 – 4 dni swojego dotychczasowego żywienia na kartce, pozwoli Ci to na uświadomienie swoich błędów jakie popełniasz na co dzień.

2. Ustal godziny posiłków 4 – 5, w odstępach 3-4 h, których będziesz się ściśle trzymać. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm, Twój organizm sprawniej niż kiedykolwiek dotąd będzie w stanie spalać zbędny tłuszcz nagromadzony w czasie zimy.

3. Wprowadź 4 szklanki wody ( po 250 ml), które będziesz wypijać każdego dnia.

4. Ogranicz wypijanie kawy do 1-2 dziennie, pozostałe kawy zastąp świeżymi sokami z owoców, warzyw, które staraj się wypijać do posiłku, pamiętając, że pomiędzy posiłkami możesz wypijać tylko wodę.

5. Wprowadź sałatki ze świeżych warzyw z dodatkiem zdrowego dresingu, unikaj gotowych mieszanek sosów do sałatek, majonezów, czy soli.

6. Zwiększ porcję ryb do 3 razy w tygodniu, w ten sposób przyspieszysz redukcję tkanki tłuszczowej, i zredukujesz celulit, a białko pochodzące z mięsa ryb szczególnie wzmocnić Twoją masę mięśniową, staraj się piec ryby w folii w piekarniku, czy przyrządzać je na grillu, smażone w panierce na głębokim tłuszczu są bardzo niezdrowe.

Wszystkich Państwa, którzy są zainteresowani zmianą swojej sylwetki i poprawą wyglądu na lato zapraszamy do Naszej Akademii Skutecznej Diety w Gdańsku w Manhattanie oraz w Gdyni w budynku Atrium. Bardzo dokładnie przyjrzymy się Państwa problemom i znajdziemy złote rady i idealnie dopasujemy żywienie, abyście Państwo mogli bez zbędnego stresu planować swoje wymarzone, długo oczekiwane wakacje.

 

Dominika Dietrich-Stefankiewicz

Dietetyk medyczny